Неділя, 25.02.2018, 03:04
Головна » 2018 » Січень » 23 » Патріотичне виховання з дитинства
Патріотичне виховання з дитинства

Патріотизм – це любов до своєї Батьківщини, відданість своєму народові, готовність для них на подвиги. Це, образно кажучи, сплав почуттів і думки, осягнення святині – Батьківщини – не тільки розумом, а й передусім серцем… Патріотизм починається з любові до людини… Патріотизм починається з колиски( В. Сухомлинський)

Патріотичне почуття за своєю природою є інтегральним , оскільки об’єднує в одне ціле усі сторони розвитку особистості: моральну, трудову, розумову, естетичну, фізичну. Воно формується поступово під впливом навколишнього середовища та інших виховних чинників. Бути патріотом – це означає любити материнську мову, свою рідну домівку, рідних і близьких , усіх людей, шанувати їхню працю, любити природу рідного краю, звичаї, традиції народу, прагнути не лише зберігати духовну скарбницю народу, але й примножувати її. Ще з дошкільного віку у дитині повинна закладатися готовність захищати і примножувати здобутки народу, рідного краю. У домашньому середовищі по – особливому сприймається шевченківське слово, народна пісня, рідна природа, батьківський дім, сімейні реліквії, спогади старших. Не варто думати , що високі поняття недоступні дитині. З дітьми потрібно говорити про Батьківщину, її неповторну красу. Виховання любові до Батьківщини, до своєї Вітчизни – завдання надзвичайно складне, особливо коли мова йде про дітей дошкільного віку. Однак в значному ступеню така складність виникає при спробі переносити на дітей „дорослі” показники проявів любові до Вітчизни. Дошкільний вік як період становлення особистості має свої потенційні можливості для формування вищих моральних почуттів, до яких і відноситься почуття патріотизму. Справді, якщо патріотизм – це почуття приязні, відданості, відповідальності і т.д. до своєї Батьківщини, то дитину ще в дошкільному віці необхідно навчити бути приязною (до чого-небудь, бути відповідальною в її малих справах, вчинках). Цілеспрямоване патріотичне виховання повинно поєднувати любов до найближчих людей з формуванням такого ж ставлення і до певних феноменів суспільного бутя Велику виховну цінність мають заняття , на яких використовуються різні прийоми : розглядання картин, ілюстрацій, діапозитивів, зустрічі з цікавими людьми, екскурсії, слухання музики, віршів, читання літератури, емоційна розповідь дорослих. Ідучи вулицею, звертати увагу на її красу, на зелені насадження, на будинки, на квітники; розказувати про знаменитих людей, котрі жили або живуть на цій вулиці. Підкреслити, що все, що бачить дитина, створено Богом та людською працею, що ми живемо у чудовім краю; закріпити назву вулиці, села, міста, нашої держави; прочитати кілька віршів про рідну землю.

Знайомити дітей зі звичаями, традиціями, обрядами, навчати співати українських пісень. Нехай діти зростають з рідним словом, у ріднім краю, а запах материнки і чебрецю нехай в дорослому віці завжди повертає їх до рідних порогів.

Переглядів: 21 | Додав: tanichka675 | Рейтинг: 0.0/0